شبیه سازی فضای کنکور در خانه؛ نبردی نفس‌گیر در سکوت خانه!

شبیه سازی فضای کنکور در خانه
مسیر مطالعه

تیک‌تاک ساعت، سکوت سنگین فضا و قلبی که با هر ثانیه تندتر می‌تپد. این‌ها تصاویری آشنا برای داوطلبان کنکور هستند، صحنه‌هایی از نبردی نفس‌گیر که در سکوت فضای کنکور رقم می‌خورد. اما آیا راهی برای شبیه‌سازی این نبرد در خانه و آمادگی هرچه بیشتر برای آن وجود دارد؟

خبر خوب این است که بله، می‌شود! با شبیه‌سازی فضای کنکور در خانه، می‌توانید خودتان را در شرایط واقعی آزمون قرار دهید، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید و با اعتماد به نفس بیشتری قدم به میدان کنکور بگذارید. کاری که همه رتبه‌های برتر هم انجام می‌دهند. مراحل شبیه‌سازی کنکور شامل برنامه‌ریزی، انتخاب محل مناسب، مدیریت زمان، شبیه‌سازی شرایط فیزیکی و تحلیل آزمون است.

در ادامه این مقاله، به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید فضای کنکور را در خانه شبیه‌سازی کنید و از این طریق، آمادگی خود را برای این آزمون سرنوشت‌ساز به طور قابل توجهی افزایش دهید. با ما همراه باشید!

کنکور بدون استرس؛ با شبیه‌سازی آزمون در خانه!

شما در جلسه کنکور باید بتوانید زمان خود را مدیریت کنید تا وقت کم نیاورید. به استرس و اضطرابتان غلبه کنید و همه جزئیات را به یاد بیاورید. همه این‌ها اگر اولین بار در جلسه کنکور باشد احتمالا شرایط دشواری را تجربه خواهید کرد ولی اگر می‌خواهید هیچ‌کدام از این موضوعات باعث بروز مشکل نشود نیاز دارید تا تمرین کنید. تمرین فقط شامل تست زدن نمی‌شود بلکه لازم است شرایط کنکور را هم تمرین کنید. یکی از بهترین راه‌های تمرین کردن شبیه سازی فصای کنکور در خانه است. این کار مزایای گوناگونی دارد.

 • افزایش تمرکز و قدرت جمع‌بندی
 • آشنایی با نحوه‌ی مدیریت زمان در آزمون
 • کاهش اضطراب و افزایش اعتماد به نفس
 • شناسایی نقاط قوت و ضعف

در واقع هدف شما از شبیه سازی فضای کنکور در خانه این است که بدانید چه اتفاقاتی ممکن است سر جلسه آزمون بیفتد و خود را برای آن آماده کنید.

کنکور در خانه؛ نبردی شبیه‌سازی‌شده! چگونه کنکور را د‌ر خانه شبیه‌سازی کنیم؟

شما هم عادت داشتید وقتی کوچک بودید زندگینامه آدم‌های موفق را بخوانید؟ اگر این عادتِ اتفاقا مفید را داشتید بیایید در این بخش بگوییم رتبه برترها در مورد کنکور چه می‌گویند؟

کنکور سراسری، آزمونی نفس‌گیر است که سرنوشت تحصیلی بسیاری از جوانان را رقم می‌زند. اما راز موفقیت در این نبرد علمی چیست؟ در مشاوره‌های بسیاری که نوتروفیل در طول تمام این سال‌ها داشته، دریافتیم که رتبه‌های برتر کنکور معتقدند که شبیه‌سازی فضای کنکور در خانه، کلید طلایی برای فتح قله موفقیت است. درواقع هم رتبه‌های برتری که در کنار ما، در نوتروفیل مشغول مشاوره به شما هستند و هم دانش‌آموزانی که بواسطه داشتن پشتکار و تلاش و البته گوش کردن به مشاوره‌های ما صاحب بهترین رتبه‌ها شدند در این موضوع با هم اتفاق نظر دارند.

موفقیت در کنکور مانند یک هزارتو است؛ تقریبا همه به انتهای هزارتو می‌رسند ولی آنچه تفاوت ایجاد می‌کند، جایزه‌ای است که در انتها منتظرشان است. اگر شما هم برای کسب این جایزه نیاز به یک راهنما داشتید سری به مشاوره کنکور نوتروفیل بزنید.

در این مطلب، گام‌های این شبیه‌سازی را به سبک رتبه‌برترها مرور می‌کنیم تا با خیالی آسوده‌تر، گام در میدان کنکور بگذارید.

مشاوره رایگان!

با پر کردن فرم زیر مشاوران ما به زودی با شما تماس می‌گیرند.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

گام اول؛ نقشه‌ای جنگی برای آزمون‌ها!

برنامه‌ریزی، رمز موفقیت در هر کار بزرگی است. برای شبیه‌سازی کنکور در خانه نیز، باید برنامه‌ای مدون داشته باشید. بهترین توصیه کارشناسان آموزشی و مشاوران، برگزاری آزمون‌ها در خانه هر 3 روز یک‌بار است.

گام دوم؛ میدان نبرد را انتخاب کنید!

شاید باورتان نشود، اما محل برگزاری کنکور همیشه ایده‌آل نیست! سروصدای داوطلبان، تهویه نامناسب و… می‌تواند تمرکز شما را به هم بزند.

خبر خوب این است که در شبیه‌سازی خانگی، می‌توانید خودتان را برای هر شرایطی آماده کنید. کمی صدای شلوغی در خانه یا گرمای اتاق، می‌تواند حس واقعی کنکور را برایتان تداعی کند.

راستی یادتان باشد که روی تخت یا مبل دراز نکشید و آزمون ندهید! پشت میز بنشینید و از پاسخ‌برگ استفاده کنید تا کاملاً به جو واقعی کنکور عادت کنید.

گام سوم؛ زمان، شمشیر بردبار شما!

تقلب ممنوع! در شبیه‌سازی کنکور، باید دقیقاً به زمان هر درس پایبند باشید.
بسیاری از داوطلبان در جلسه کنکور با کمبود وقت مواجه می‌شوند و سوالاتی را که بلد بوده‌اند، به دلیل عجله از دست می‌دهند.

پس در خانه، مدیریت زمان را تمرین کنید تا در روز کنکور با خیالی آسوده به تمام سوالات پاسخ دهید. ساعت مچی‌تان را دستتان کنید و زمان را مدیریت کنید. وقتی صحبت از مدیریت زمان می‌کنیم یعنی باید بدانید مثلا ساعت 10 و نیم صبح باید کجای دفترچه باشید. شما باید بدانید برای هر درس باید چقدر زمان بگذارید و هرکدام از سوالات چقدر از شما زمان می‌گیرند.

گام چهارم؛ تمام جزئیات را مو به مو رعایت کنید!

برای شبیه‌سازی واقعی کنکور، می‌توانید تمام شرایط سر جلسه را رعایت کنید. لباس‌هایی که در کنکور می‌پوشید را بپوشید (مثلاً خانم‌ها مقنعه سر کنند) و حتی از کفش استفاده کنید تا به پوشیدن آن‌ها در جلسات طولانی عادت کنید. البته این مورد اختیاری است.

نشستن به مدت چند ساعت روی یک صندلی احتمالا خسته‌کننده خواهد بود. این شبیه سازی فضای کنکور در خانه به شما کمک می‌کند شناخت درست‌تری از خودتان پیدا کنید. بدانید وقتی خسته شدید بهتر است چه کاری انجام دهید و عمدتا پس از گذشت چقدر زمان خسته می‌شوید. راه‌های خستگی درکردن هم می‌تواند متفاوت باشد، از گذاشتن سر روی میز تا انجام نرمش‌های کوتاه روی صندلی یا حتی آب خوردن می‌تواند خستگی شما را در ببرد.

گام آخر؛ تحلیل آزمون‌ها، کلید طلایی جمع‌بندی و پیشرفت!

آخرین قدم در شبیه‌سازی فضای کنکور در خانه، تحلیل آزمون‌های شبیه‌سازی شده است. این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که به شما کمک می‌کند نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. شما تلاش می‌کنید تا به بهترین شکل ممکن و متمرکز درس بخوانید اما تجربه ثابت کرده است که شما بعضی از درس‌ها را به هر دلیلی ازجمله عدم تمرکز لازم به‌خوبی یاد نخواهید گرفت. راه‌حل چیست؟ یک. تحلیل درست آزمون‌ها و مرور دوباره که در ادامه نکات را به شما خواهیم گفت و دو، افزایش تمرکز هنگام مطالعه. ما در یک مطلب بهترین و جدیدترین مطالب در مورد تمرکز هنگام مطالعه را برای شما آماده کرده‌ایم.

برای تحلیل آزمون، به این نکات توجه کنید:

 • ابتدا به مدت زمان پاسخگویی خود به هر درس و هر تست دقت کنید. اگر در درسی زمان زیادی صرف کرده‌اید، باید سرعت خود را در آن درس افزایش دهید.
 • به تعداد سوالات غلط و سفید خود در هر درس توجه کنید. اگر تعداد سوالات غلط شما در درسی زیاد است، باید در آن درس بیشتر مطالعه و تمرین کنید.
 • به نوع غلط‌های خود دقت کنید. آیا به دلیل عدم تسلط بر مبحث، اشتباه کرده‌اید؟ یا به دلیل عدم دقت و بی‌دقتی؟ با شناسایی نوع غلط‌ها، می‌توانید روش مطالعه خود را اصلاح کنید.
 • به سوالاتی که به آن‌ها پاسخ نداده‌اید (سفید) توجه کنید. آیا به دلیل کمبود زمان به آن‌ها پاسخ نداده‌اید؟ یا به دلیل عدم تسلط بر مبحث؟ با بررسی این سوالات، می‌توانید نقاط ضعف خود را در مباحث مختلف شناسایی کنید.

پس از تحلیل آزمون، می‌توانید برای رفع نقاط ضعف خود برنامه‌ریزی کنید. می‌توانید در درسی که ضعف دارید، بیشتر مطالعه و تمرین کنید. همچنین می‌توانید از معلم یا استاد خود برای رفع اشکال کمک بگیرید.

نکات پایانی؛ گام‌های نهایی برای فتح قله کنکور!

 • در کنار شبیه‌سازی فضای کنکور، تسلط بر تکنیک‌های تست‌زنی را نیز به طور مرتب تمرین کنید. این تکنیک‌ها به شما کمک می‌کنند تا در کمترین زمان به بیشترین تعداد سوال، پاسخ صحیح دهید. روش‌های زیادی برای تست زدن در خانه وجود دارد که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد. این زمان بهترین موقع تمرین این روش‌ها است. اگر هنوز با این روش‌ها آشنایی ندارید کارشناسان ما مجموعه‌ای از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌ها را در مطلبی با عنوان آموزش روش صحیح تست زدن در خانه برای شما آماده کرده‌اند.
 • برای منبع آزمون‌ها می‌توانید از بسته های کنکوریوم، چند کنکور یا حتی آزمون‌های تک‌درس استفاده کنید.
 • به یاد داشته باشید که موفقیت در کنکور به شبیه‌سازی فضای کنکور در خانه ختم نمی‌شود. شما باید در کنار این کار، به طور مستمر درس بخوانید و تلاش کنید. با پشتکار و تلاش بی‌وقفه، همچنین یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توانید به موفقیت در کنکور دست پیدا کنید.

نوتروفیل، دورهمی موفق‌ها

با نوتروفیل کنکور دیگر یک غول نیست. در بالا هم گفتیم که کنکور مانند یک هزارتو است. شما در کنکور قبول خواهید شد اما اینکه در چه دانشگاهی و چه رشته‌ای قبول می‌شوید پایان متفاوتی برای شما می‌سازد. یکی از بهترین کسانی که در این راه می‌توانند به شما کمک کنند دانش‌آموزان موفقی هستند که این مسیر را با موفقیت پیموده‌اند. ما در نوتروفیل بهترین مشاوران را گردهم آورده‌ایم تا نکاتی را به شما بگویند که در هیچ‌جا پیدا نخواهید کرد.

آیا شما هم این روش‌ها را امتحان کرده‌اید؟ نظر شما در مورد شبیه سازی آزمون در خانه چیست؟

سوالات متداول

شبیه‌سازی فضای کنکور در خانه چه فایده‌ای دارد؟

کاهش اضطراب، افزایش تمرکز، شناسایی نقاط قوت و ضعف، بهبود زمان‌بندی ازجمله فواید شبیه سازی هستند.

برای شبیه‌سازی فضای کنکور در خانه به چه چیزهایی نیاز داریم؟

فضایی مناسب برای آزمون دادن و تمام چیزهایی که در ازمون کنکور به آن‌ها احتیاج دارید. در یک کلام تصور کنید در جلسه واقعی هستید.

چه نکاتی را باید در هنگام شبیه‌سازی فضای کنکور در خانه رعایت کنیم؟

از تمام قوانین کنکور پیروی کنید. در حین آزمون به خودتان استراحت ندهید و فقط در زمان‌های مشخص شده استراحت کنید.

تیم تولید محتوا نوتروفیل
تیم تولید محتوا نوتروفیل
تیم محتوای نوتروفیل از چند مشاور با تجربه و با ذوق تشکیل شده، که علاوه بر مشاوره دادن به نوشتن نیز علاقه دارند. تیم محتوای نوتروفیل با ترکیب این دو عامل سعی میکند همیشه مقالات به روز و تخصصی کنکور رو برای شما منتشر کند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها