بهترین جملات انگیزشی کنکور برای ادامه دادن

انگیزشی کنکور
مسیر مطالعه

برای شروع بهتر است بدانید که اگر انگیزه شما کم شده است و به‌دنبال تقویت انگیزه و مطالب انگیزشی کنکور یا حتی دلیلی برای شروع می‌گردید، اصلا نگران نباشید؛ این موضوع، امری بسیار طبیعی است. همه ما انسان‌ها برای شروع به انجام کاری و ادامه دادن آن کار نیاز به دلیل و انگیزه داریم. در مورد کنکور هم می‌توان ادعا کرد که انگیزه یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت به شمار می‌رود. زیرا با توجه به سختی‌ها و چالش‌ها، ممکن است گاهی آن را از دست بدهید و ناامید شوید.

یکی از وظایف مشاوره کنکور این است که راه‌های ایجاد انگیزه در دانش‌آموز را پیدا کرده و برای تقویت آن، دائما تلاش کند. به همین دلیل ما در نوتروفیل روی مشاوره انگیزشی تاکید می‌کنیم و به مشاوران خود آموزش می‌دهیم که چطور به بهترین نحو به دانش‌آموزان خود انگیزه بدهند. اگر شما هم برای تقویت انگیزه نیاز به مشاور کنکور دارید، می‌توانید روی کمک تیم نوتروفیل حساب کنید.

مشاوره کنکور نوتروفیل، مشاوره با رتبه برترها

در این نوشته، با شما قدم به قدم همراه شده‌ایم؛ تا به انگیزه‌ای که سراغش را از ما گرفته‌اید دست پیدا کنید. برای شما، بهترین جملات انگیزشی کنکور را نیز گلچین کرده‌ایم که وقت شما با خواندن مطالبی که دوست ندارید، هدر نشود.

انگیزه چیست؟ برای موفقیت در کنکور به شوق و اشتیاق نیاز داریم یا انگیزه؟

قبل از اینکه به جملات انگیزشی برای درس خواندن کنکور بپردازیم؛ بهتر است، بدانیم که انگیزه چیست که وجودش یکی از عوامل موفقیت ما در کنکور است.
انگیزه را می‌توان برخاستن، اقدام کردن و عاملی برای حرکت دانست. با یک مثال ساده، شاید بهتر بتوان به معنی دقیق آن پی برد. فرض کنید؛ شما از پیری و بی‌پولی در این ایام عمر خود واهمه دارید. چون می‌دانید در سالمندی نمی‌توانید، به راحتی کار کنید. این عامل انگیزه‌ای می‌شود برای شما که در سن جوانی و میانسالی پس‌انداز کنید.
انگیزه از لحاظ روانشناسی، محرک یا نیرویی است که اشخاص را به انجام یک عمل وادار می کند. این محرک یا انگیزه است که افراد را متقاعد می‌کند که به چه شیوه‌ای عمل کنند.
تفاوت انگیزه و اشتیاق در این است که عامل اصلی ایجاد انگیزه، از بیرون و محیط اطراف شما نشأت می‌گیرد. در حالی‌که اشتیاق، عاملی است که شما را از درون و از نظر ذهنی و عاطفی برای انجام کاری تحریک می‌کند. پس اگر برای کنکور و درس خواندن بی انگیزه هستید؛ دلیل آن را در عامل‌های بیرونی بدانید و اگر بی اشتیاق هستید؛ عامل آن را در محرک‌های درونی جستجو کنید.
گاهی ممکن است که شما در درک احساسات خود دچار مشکل شوید. و در تشخیص حس انگیزه و اشتیاق سردرگم شوید. شاید همه این بهانه‌ها و تردیدها این باشد که شما اشتیاق به درس خواندن را از دست داده‌اید.
بهتر است، خودتان را ارزیابی کنید. به خاطرات خود رجوع کنید؛ آیا در زندگی خود زمانی را به یاد می‌آورید که که یک غیرممکنی را ممکن کرده باشید؟ اگر جواب شما به این سوال آری است. پس شما یک‌بار کار غیرممکنی را ممکن کرده‌اید؛ پس به خودتان بگویید که این‌بار هم می‌توانید این غول باشاخ و دم را شکست دهید. اگر جواب شما نه می‌باشد؛ به نظرتان وقت آن نرسیده‌است که یک‌بار خودتان را محک بزنید و به جنگ غیر ممکن‌ها بروید. به این فکر کنید که آنچه که باعث شد در مشکلات قبلی پیروز نشوید چه بود؟ به چه علت نتوانستید موفق شوید؟ اینبار دقیق‌تر و با یک برنامه‌ریزی و مشاوره درست به پیش بروید. ما نیز در این مسیر سخت کنکور کنار شما هستیم و انگیزه مورد نیاز را در شما تقویت خواهیم کرد.

بهترین جملات انگیزشی برای درس خواندن

هرگاه می‌خواهید یک تغییر دائمی در زندگی خود، ایجاد کنید، به حجم مشکلات خود توجه نکنید بلکه بر توانایی‌های خود تمرکز کنید.
اگر واقعاً می‌خواهید چیزی را بدست بیاورید، برای انجام آن منتظر نمانید، به خودتان بیاموزید که برای دستیابی به آن بی‌قرار باشید.
اشخاص موفق کارهایی را انجام می‌دهند که افراد ناموفق تمایلی به انجام آن ندارند، به دنبال راحت‌ترین‌ها نباشید به دنبال بهتر شدن باشید.
اجازه ندهید مساله‌ای را که توان انجام دادنش را ندارید؛ توانایی‌های دیگر شما را زیر سوال ببرد.
هیچ‌گاه، نگویید که وقت کافی ندارید. شما دقیقاً همان قدر زمان در اختیار دارید که توماس جفرسون، استیون هاوکینگ و آلبرت انیشتین در اختیار داشتند.
اگر تنها پنج روز تا کنکور زمان دارید، از همین الان شروع کنید. تا اگر قرار است حسرت و پشیمانی داشته باشید برای 360 روز باشد، نه 365 روز.
اگرچه، کسی نمی‌تواند به گذشته برگردد و یک شروع عالی را آغاز کند، اما هر کسی می‌تواند از الان شروع کند و یک پایان عالی بسازد.
اگر کمی بی‌انگیزه شده‌اید، برای رهایی از آن حتما مقاله بی انگیزگی برای کنکور را بخوانید و فراموش نکنید که شما نه افسرده هستید، نه تنبل و نه بی‌مسئولیت؛ فقط ماشین کنکور شما کمی به سوخت اتمی نیاز دارد تا دوباره با سرعت نور حرکت کند.

سخنان انگیزشی برای درس خواندن و فتح قله کنکور

سخنان انگیزشی برای درس خواندن، نصیحت نیستند؛ تجربه‌هایی هستند که کارشناسان ما در این چندین سال در سایت نوتروفیل به آن رسیده‌اند.
همه ما می‌دانیم، که سال‌ها و روزها و ساعت‌ها پای جزوه و کتاب بودن، کاری دشوار و طاقت‌فرسا است. اما شما نیز بدانید، هیچ نتیجه با ارزشی، آسان به‌دست نمی‌آید. و رسیدن به موفقیت تصادفی نیست.
رتبه‌های برتر کنکور نیز یک شبِ و با آسانسور به رتبه‌های تک‌رقمی نرسیده‌اند؛ بلکه پله پله قدم برداشته‌اند. در این مسیر، سخت تلاش کرده‌اند؛ و مطمئناً سخت‌تر از بقیه نیز تلاش کرده‌اند.
پس اگر اهداف بزرگی برای خود در نظر گرفته‌اید و می خواهید به این هدف‌ها دست پیدا کنید؛ از همین الان، با تجهیزات کنکوری، نقشه راه را با برنامه‌ریزی، انتخاب کنید و وارد مسیر شوید.
وقتی برای خواندن کنکور زمان کافی دارید، بدترین چیز برای شما این است که بدون برنامه‌ریزی، پیش بروید. گاهی پیش می‌آید که در آغاز برای خواندن کنکور، افراد آن‌چنان شروع کوبنده‌ای دارند که به نصف مسیر نرسیده خسته می شوند. پس بهتر است آهسته و پیوسته و با برنامه‌ریزی ادامه دهید. ما در سایت نوتروفیل برای کمک به برنامه‌ریزی درست در خدمت شما هستیم. سایت نوتروفیل را فراموش نکنید.
اگر هر روز درس خواندن را به زمان دیگری موکول کنید، فرار می‌کنید و بهانه می‌آورید؛ شاید دچار ترس و اضطراب شده‌اید. دلیل آن، این است که، هدفی که در کنکور و درس خواندن برای خود انتخاب کرده‌اید، یا فراتر از توان شما بوده است یا غفلت کرده‌اید و تلاش کمتری نسبت به توان خود انجام داده‌اید.
هرآنچه که رخ داده و اتفاق افتاده‌است را فراموش کنید، زمان اضطراب و عصبانیت از دست خودتان نیست. از هر جا که می‌توانید به سمت درس خواند برگردید، و شروع کنید. با روش‌های مطالعه دروس در زمان کوتاه می‌توانید، جبران کنید. طبیعتاً رتبه برتر کنکور نمی‌شوید ولی موفق می‌شوید. و بلندشدن و فرارنکردن به هنگام سختی‌ها را یاد می‌گیرید.
حتماً بارها به خودتان گفته‌اید؛ که «من می‌توانم» و وقتی اثر آن را ندیده‌اید، ناامیدتر شده‌اید. بله! شما از یک جمله انگیزشی استفاده کرده‌اید. اما چرا آن را باور نکرده‌اید؟ سخنی که به مغزتان پٌتک نزند، حرفی که به باورتان نرسد، در حد یک حرف خام می‌ماند.
تعدادی از جملات انگیزشی برای درس خواندن و کنکور را می‌توانید روی کاغذ نوشته و در جایی قرار دهید که هر روز جلوی چشم شما باشد. فراموش نکنید که به صورت دوره‌ای این جملات را عوض کنید.
این دوران قبل از کنکور، دوران بسیار عجیبی است؛ زمانی که هنوز به وقت کنکور نرسیده‌اید می‌گویید کاش زودتر می‌رسید و خلاص می‌شدید. اما همین‌که نزدیک موعود می‌شود؛ این‌بار می‌خواهید که روزها دیر بگذرند تا برای درس خواندن وقت بیشتری پیدا کنید.

بهترین جملات انگیزشی کنکور

حسرت خوردن بابت اینکه چرا زودتر شروع نکرده‌اید، یک حواس پرتی بزرگ سر راه رسیدن به هدف‌های‌ شما است.
افرادی که حرکت می‌کنند؛ موفق می‌شوند، هرچه در کارها بیشتر موفق شوید؛ انگیزه و اشتیاق بیشتری برای کسب موفقیت‌های دیگر خواهید داشت.
تمام تلاش خود را بکنید، که بار اول موفق شوید؛ تلاش برای بلند شدن از خاکستر شکست، سخت‌تر از، تلاش برای رسیدن به موفقیت است.
هیچ‌وقت به گمان اینکه وقت کافی دارید، نایستید و توقف بی‌جا نکنید. زیرا در زمان عمل خواهید دید که همیشه وقت کم و کوتاه است.
یا به اندازه بزرگی آرزوهایتان تلاش کنید، یا به اندازه بزرگی تلاش‌تان، آرزو کنید.
کنکور مانند وسیله‌نقلیه‌ای است که در مسیر رسیدن به هدف، شما سوار آن شده‌اید و سرعت این وسیله‌نقلیه نیز دست شما است. پس تا پایان راه، تخته گاز برانید.
رویاها را کنار بگذارید. جمله «به دنبال رویاهایتان بروید» جمله اشتباهی است. رویاها را بگذارید در همان دنیای رویایی باقی بمانند. در دنیای هدف و تلاش زندگی کنید. رویاها بافتنی‌اند و هدف‌ها رسیدنی.

یک راه پیشنهادی برای حفظ انگیزه این است که از طریقی بتوانید وضعیت خود را نسبت به رقبا تا حدودی واقعی برآورد کنید تا با چشم باز روی نقاط قوت خود سرمایه گذاری و برای رفع نقاط ضعف تلاش کنید. پنل تخمین‌ رتبه، با همین هدف شما را به دید درست می‌رساند.

با نوتروفیل؛ با انگیزه تا کنکور، با قدرت تا رتبه برتر!

در تمامی مسیر کنکور، از برنامه‌ریزی گرفته تا جمع‌بندی، روش مطالعه دروس و خلاصه‌نویسی، روش تست‌زنی و حتی در کمک به تخمین‌رتبه درست همراه شما هستیم. نوتروفیل اینجاست تا تو سفر پرماجرای کنکور را پرهیجان و پر انرژی شروع کنی و با امید و انگیزه تا آخر و تا رسیدن به بهترین نتیجه ادامه بدی!

سوالات متداول

تفاوت انگیزه و اشتیاق در چیست؟

تفاوت انگیزه و اشتیاق در این است که عامل اصلی ایجاد انگیزه، از بیرون و محیط اطراف شما نشات می‌گیرد. در حالی‌که، اشتیاق، عاملی است که شما را از درون و از نظر ذهنی و عاطفی برای انجام کاری تحریک می‌کند.

چگونه از جملات انگیزشی کنکور به بهترین نحو استفاده کنیم؟

جملات انگیزشی را در مکان‌های مختلف بنویسید یا به‌عنوان تصویر زمینه گوشی یا کامپیوتر خود قرار دهید تا همیشه آنها را در مقابل چشمان خود داشته باشید.

چه جملاتی برای انگیزه در کنکور مناسب هستند؟

جملات کوتاه، مثبت و قدرتمند که به شما در ادامه مسیر و تلاش برای رسیدن به اهدافتان کمک می‌کنند.

تیم تولید محتوا نوتروفیل
تیم تولید محتوا نوتروفیل
تیم محتوای نوتروفیل از چند مشاور با تجربه و با ذوق تشکیل شده، که علاوه بر مشاوره دادن به نوشتن نیز علاقه دارند. تیم محتوای نوتروفیل با ترکیب این دو عامل سعی میکند همیشه مقالات به روز و تخصصی کنکور رو برای شما منتشر کند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها